Jeśli czytasz te słowa, to prawdopodobnie jesteś właścicielem firmy usługowej, lub masz zamiar otworzyć własną firmę.  

Prędzej czy później będziesz więc potrzebować strony Internetowej. Czemu? Bo większość osób zaczyna swoje poszukiwania od zapytania w Google. Brak strony internetowej to uniemożliwianie potencjalnym klientom znalezienie nas w Internecie.

Być może myślisz, że wystarczą Ci profile w mediach społecznościowych. Pamiętaj jednak, że nie każdy z nich korzysta. Nie warto więc rezygnować z tych osób, których nie ma na Facebooku czy Instagramie. 

Jak więc strona Internetowa przyda się w Twoim biznesie? Jakie są najlepsze sposoby na przyciągnięcie nowych klientów i rozwój firmy usługowej? 

Pokaż klientom, co możesz dla nich zrobić

Jednym z kluczowych sposobów na przyciągnięcie nowych klientów jest pokazanie im, co możesz dla nich zrobić. Jest to istotny aspekt budowania wiarygodności i zaufania.

Upewnij się, że podkreślasz konkretne korzyści, które możesz zapewnić swoim potencjalnym klientom.

Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest włączenie studiów przypadków do treści swojej strony internetowej. Studium przypadku to w zasadzie szczegółowa historia konkretnego klienta, który skorzystał z Twojej usługi.

W ten sposób pokażesz potencjalnym klientom, co zyskają dzięki współpracy z Twoją firmą.

Zbieraj opinie klientów i ulepszaj swoje usługi

Jeśli chcesz zbudować trwałą relację ze swoimi klientami, musisz mieć pewność, że słuchasz tego, co mówią. Śledź, co mówią o Tobie klienci i uczyń to częścią procesu rozwoju Twoich usług.

Nie chodzi tylko o sprawdzanie opinii online, ale także pokazywanie ich na swojej stronie Internetowej. Opinie są dziś jednym z najważniejszych elementów marketingowych. Tworząc sekcję z opiniami na swojej stronie, zwiększasz zaufanie do swojej firmy. 

Dodatkowo jeśli chcesz wprowadzić znaczące zmiany w swoim biznesie, musisz analizować, co mówią Twoi klienci. Opinie pozwolą Ci wyciągnąć wnioski i ulepszyć swoje usługi. 

Zapewnij klientom przejrzystość cen

Kolejnym kluczowym sposobem na budowanie zaufania i tworzenie dobrego biznesu jest przejrzystość cenowa. Nawet jeśli nie jesteś gotowy na stworzenie sklepu internetowego, możesz zacząć budować swoją strategię cenową i stać się bardziej przejrzystym.

Większość klientów chce wiedzieć, jakie są Twoje ceny, zanim zdecyduje się na współpracę z Tobą. Nie możesz bać się omawiać z nimi swoich cen.

Dobrze jest dać im do zrozumienia, z czego wynikają Twoje ceny. Warto więc opisać wszystkie elementy, które wchodzą w skład usługi.  

Jeśli nie umieścisz ceny na swojej stronie Internetowej, jest duża szansa, że klient pójdzie do kogoś innego. 

Buduj zaufanie poprzez jakościowe treści

Oczywistym jest fakt, że chcesz, aby Twoja obecność w sieci przyciągała nowych klientów. Jednak pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że większość ludzi nie ufa firmom internetowym.

Nie ma w tym nic dziwnego. Nie ma takiej sytuacji na świecie, w której ktoś mógłby wejść do firmy i zaufać ludziom, którzy za nią stoją, bez uprzedniego poznania ich i zobaczenia dowodów, że ich usługi są dobre.

Możesz wykorzystać treści na swojej stronie internetowej, aby zbudować zaufanie u odwiedzających. Jest na to wiele sposobów, w tym wykorzystanie opinii, studiów przypadków, demonstracji produktów i usług oraz informacji o działalności firmy. Wszystkie te treści powinny mieć na celu zwiększenie poziomu zaufania między Tobą a odwiedzającymi.

Budując strategię treści, upewnij się, że jest ona uzupełniona o pozostałe elementy strategii rozwoju biznesu, w tym strategię marketingową, proces sprzedaży i szkolenia sprzedażowe.

Automatyzuj czynności

Czy odpisując na wiadomości lub rozmawiając z klientami, odpowiadasz ciągle na te same pytania? A może tracisz dużo czasu na umawianie terminów?

Strona internetowa daje Ci możliwość zautomatyzowania tych czynności. Możesz np. stworzyć zakładkę z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania lub wykorzystać do tego chat z botem. 

Z kolei moduł kalendarza online pozwoli Twoim klientom wygodnie rezerwować termin, a Tobie zaoszczędzi cenny czas. 

Informuj ludzi o najnowszych osiągnięciach Twojej firmy

Skuteczna strona internetowa to ciągły proces. To nie jest jednorazowa czynność, którą zrobisz i możesz o niej zapomnieć. To ciągle zmieniający się, dynamiczny proces, w który musisz być zaangażowany. Kluczem do skutecznej strony internetowej jest utrzymanie świeżości i zaangażowania.

Upewnij się więc, że regularnie informujesz swoich potencjalnych klientów o zmianach w swojej firmie, nowych osiągnięciach itp. Treści te mogą zawierać wpisy na blogu, filmy, czy zdjęcia. 

O tym pamiętaj

Wiesz już, że strony internetowe to niesamowicie skuteczne narzędzie marketingowe. Pamiętaj jednak, że strona internetowa jest tylko jednym z elementów, które powinieneś wykorzystywać do rozwoju Twojej firmy. Sama w sobie nie wystarczy, aby osiągnąć zadowalające efekty. Musisz też ściągnąć na nią ruch.

Świetna strona internetowa bez promocji jest jak przepiękny sklep, o którym nikt nie wie i do którego nikt nie przychodzi. Jeśli poważnie myślisz o rozwoju swojego biznesu, będziesz o tym pamiętać. 

Wykorzystaj swoją stronę jako okazję do budowania zaufania, demonstrowania wartości, bycia przejrzystym w kwestii cen i informowania o aktualnościach w Twojej firmie.

Chcesz porozmawiać o tym, jak wykorzystać stronę Internetową w swoim biznesie?

Napisz na czacie lub na maila aleksandra@powwwers.pl, a ja przedstawię swoje propozycje dla Twojej firmy usługowej.